1702 N. Main St.
Davenport, IA
563-445-5000

Staff Listing


NameBuildingPositionEmail
Abbott-Hass, Karen Kindergarten Teacher
Abel, Jennifer Para Educator
Abrahamson, Deborah Special Education Teacher
Achs, Jack Social Studies Teacher
Ackerman, Eric Campus Supervisor
Acosta, Maria FNS Worker
Adams, Derra Para Educator
Adams, Kathryn Special Education Teacher
Adams, Melanie Business Teacher
Adams, Mona Para Educator
Adams, Richard Science Teacher
Addy, Debbie FNS Worker
Ahlers, Colleen FNS Cashier I
Ahlf, Emily Para Educator
Ahrens, Dee Para Educator
Aigbogun, Casandra ESL Teacher
Aimone, Dawn Special Education Teacher
Alcala, James Police Liaison
Aldana Anzola, Luz Nelly Para Educator
Alexander, Julie Reading Intervention Specialist
Alexander, Staci Math Teacher
Alger Jr, Thomas Math Teacher
Allbee, Rachel First Grade Teacher
Allen, Brandi Kindergarten Teacher
Allen, Josie Para Educator
Allen, Karen Para Educator
Allen, Lawanda Para Educator
Allen, Toi First Grade Teacher
Allen, Wendy Para Educator
Alls, Jessica Juvenile Court Liaison
Almasi, Lori Para Educator
Alvarado, Jennifer Third Grade Teacher
Alvarado, Yolanda Professional Secretary 10.5 Months
Amhof, Natalie Accounting/Payroll Generalist
Amissah-Harris, Lydia Para Educator
Anaya, Brooke Para Educator
Andersen, Christa FNS Manager (Bakery)
Andersen, Nicholas Vocal Music Teacher
Anderson, Amy Para Educator
Anderson, Doreen Para Educator
Anderson, Jessica Reading Intervention Specialist
Anderson, Lauren Fifth Grade Teacher
Anderson, Leanne Counselor
Anderson, Nicholas Language Arts Teacher
Anderson, Rose FNS Head Cook
Anderson-Rascher, Dawn Program Director - Assessment & SIS
Angel, Tamika Para Educator
Anthony, Heather Third Grade Teacher
Anthony, Judy Para Educator
Antle, Kellie Para Educator
Apa, Bruce Para Educator
Appel, Tara Counselor
Argo, Kathleen Reading Intervention Specialist
Argo, Thomas Physical Education Teacher
Argo, William Physical Education Teacher
Arlt, Justin Head Custodian
Armetta, Jonell Math Teacher
Armstrong, Donna Para Educator
Armstrong, Ieashea Campus Security
Arndt, Courtney , Juvenile Court Liaison
Arnold, Jessica Para Educator
Arnold, John Science Teacher
Arnold, Kayla Preschool Teacher
Arnold, Racheal Media Specialist
Arnold, Shannon Para Educator
Arnone, Vincent Para Educator
Arp, Leah Special Education Teacher
Arriaga De Castro, Sarahy Cultural Liaison
Arvanitis, Mary Kindergarten Teacher
Asay-Roark, Bonnie Program Director - Elementary Curriculum
Ashby, Laura A Reading / Social Studies Teacher
Ashcraft, Benjamin Para Educator
Askam, Anita Para Educator
Atwood, Tamrick Health Teacher
Aust, Jessica Second Grade Teacher
Aust, Joan Para Educator
Austin, Chase Para Educator
Austin, William Custodian
Avants, Brandelyn Campus Security
Avery, Anne Professional Secretary 12 Months
Avon, Anne Para Educator
Baca, Kira Science Teacher
Bainter, Emily Special Education Teacher
Baker, Austin Lee Para Educator
Baker, Clay Special Education Teacher
Baker, Connie Para Educator
Baker, Joe Head Custodian
Baker, Laverne FNS Worker
Baker, Megan Para Educator
Baker, Michael Special Education Teacher
Baker, Shawna Social Studies Teacher
Baker, Teiah Para Educator
Baldry, Megan Literacy Coach
Baldry, Steve Social Studies Teacher
Baldwin, Eric Special Education Teacher
Baldwin, Gail Para Educator
Ballard, Mark Physical Education Teacher
Balsar, Clint , , Art Teacher (CAA)
Bangert, Diana FNS Worker
Bangert, Jessica Third Grade Teacher
Banks, Angela Para Educator
Barber, Wanda Special Education Teacher
Bargmann, Julie GTT/IRTI Teacher
Barnard, Deanna FNS Cashier II
Barnes, Lily Student Support Liaison
Barnes, Randi Media Specialist
Barnes, Tammy Professional Secretary 10.5 Months
Barnett, Orlando Para Educator
Barnhart, Marcella Para Educator
Barr, Brianne TLCS Elementary Innovator
Barr, Jessica World Language Teacher
Barry, Lisa , Talented & Gifted Teacher
Barsness, Valerie Math Teacher
Barth, Kristina Para Educator
Bartleson, Catherine Para Educator
Bartleson, Mallory Para Educator
Bartlett, Cheryl Para Educator
Basala, Jami Fifth Grade Teacher
Basham, Ashley , Talented & Gifted Teacher
Basham, John Para Educator
Bassier, Leslianne Title I Reading Interventionist
Bateman, Gwinda FNS Cashier III
Bates-Heithoff, Lori , ESL Teacher
Batson Mickelson, Shauna Special Education Teacher
Baxter, Lisa Principal
Bayer, Andria Para Educator
Beadle, Mary Ann Para Educator
Beadle, Roberta Para Educator
Bealer, Carrie Second Grade Teacher
Bean, Amy Special Education Teacher
Bearbower, Beth Fourth Grade Teacher
Beason, Latrinda Para Educator
Beatty, Scott Student Support Liaison
Beaudry, Stacey , Para Educator
Bebber, Dania Special Education Teacher
Becerra, Cindy Para Educator
Becerra, Maria Para Educator
Bechen, Teresa Principal
Becker, Emily Talented & Gifted Coach
Beebe, Terri Fourth Grade Teacher
Behmetuik Jr, Scott Social Studies Teacher
Beliveau-Strom, Lianne Language Arts Teacher
Bell, Arthur Student Support Liaison
Bell, Belva Para Educator
Bell, Gary Carpenter
Bell, Jamara Campus Supervisor
Bell, Stephanie Professional Secretary 12 Months
Bellman, Hannah Family Involvement Liaison
Belz, Eugene Physical Education Teacher
Bendixen, Natalie Third Grade Teacher
Benhart, Scott , , , , Instrumental Music Teacher
Benhart, Suzanne , Instrumental Music Teacher
Benisch, Samantha Science Teacher
Benjamin, Jessica Para Educator
Benner, Travis Fourth Grade Teacher
Bequeaith, Tiffany Third Grade Teacher
Berg, Alexander Physical Education Teacher
Berg, Amy Fourth Grade Teacher
Berg, Wendy HR / Insurance Generalist
Berger, Susan Media Specialist
Bergert, Jennifer Counselor
Bergman, Pamela Preschool Teacher (Special Education)
Berry-Morgan, Alicia Para Educator
Berryhill, Norma Para Educator
Bertelsen, Melissa Social Studies Teacher
Berthel, Angela Fourth Grade Teacher
Besgrove, Julie Special Education Teacher
Besser, Katherine Food Service Quality Assurance Specialist
Bethea, Kimberly Physical Education Teacher
Bettuo, Shery FNS Cashier I
Beyer, Diane Para Educator
Bieber, Connie Art Teacher
Bierl, Kathleen Nutrition Education Coordinator
Biittner, Tammy Para Educator
Bishop, Jessica Avid Coach
Bishop, Teresa FNS Worker
Bixler, Marcelina , ESL Teacher
Black, Lisa , Family Involvement Liaison
Black, Michael Custodian
Blackburn, Anna Art Teacher
Blanchard, Melissa World Language Teacher
Blank, Tina FNS Head Cook
Blessing, Susan Second Grade Teacher
Bleuer, Sarah Para Educator
Blinkinsop, Cynthia Media Specialist
Bloch, Jacqueline Para Educator
Blocker, Alvin Athletic Director
Blocker, Lori TLCS Technology Innovator
Blocker, Meredith Student Support Liaison
Blocker, Paula Para Educator
Blubaugh, Gail , Instrumental Music Teacher
Boedeker, Emmett Para Educator
Bohannan, Karry FNS Cook
Bohannon, Kimberly School Admin Manager
Bohart, Amanda Special Education Teacher
Boldt, Chelsey Special Education Teacher
Bolick, Julie Language Arts Teacher
Boling, Tina Professional Secretary 10.5 months
Bollman, Mandie Principal
Bond, Jamie Art Teacher
Bond, Lanita FNS Worker
Borcher, Catherine Professional Secretary 10.5 Months
Border, John Community Education Project Manager
Bosco, Scott , , Instrumental Music Teacher
Bott, Andrea Reading Interventionist / Title I Teacher
Bourassa-Dorsett, Sara Special Education Teacheer
Bowe, Yvette Special Education Teacher
Bowen, Natalie Para Educator
Bowman, Crystal FNS Worker
Bowrey, Lance Science Teacher
Box, Eric Custodian
Boyd, Jennifer Curriculum Specialist
Boyjisky, Melodie Para Educator
Bozec, Pamela Para Educator
Bracey, Constance Counselor
Bracken, Amy Fourth Grade Teacher
Brackevelt, Joshua Plant Maintenance Mechanic II
Bradford, Cindy Para Educator
Bradley, Dominique Para Educator
Bradley, Ryan Language Arts Teacher
Brammann, Bruce Custodian
Brand, Kelly Special Education Teacher
Brandenburg, Jane Special Education Teacher
Brandon, Andrew Para Educator
Brandt, Wendy Para Educator
Braun, Carrie Para Educator
Brebner, Ashley LIS Chromebook Equipment Technician
Brennan, Sarah Youth Mental Health Programming Grant Manager
Breuer, Sarah , PreSchool Teacher
Brewer, Wayne Special Education Teacher
Brimeyer, Jeffrey Plant Maintenance Mechanic I
Britt, Lisa TLCS Preschool Innovator
Broadie, Christopher Para Educator
Broadie, Cynthia , , Family Involvement Liaison
Brock, Lorrie , Talented & Gifted Teacher
Brockhouse, Bailey Special Education Teacher
Broer, Hailey Fourth Grade Teacher
Brokaw, Heather Kindergarten Teacher
Brookhart, Laura HR / Insurance Generalist
Brosius, John Business Teacher
Brown, Adam Math Teacher
Brown, Andrea Para Educator
Brown, Benwood Para Educator
Brown, Bryan Custodian
Brown, Colleen Special Education Teacher
Brown, Ha World Language (French) Teacher
Brown, James Lead Custodian
Brown, Sarah Para Educator
Brown, Tiffany FNS Worker
Browne, Michele Special Education Teacher
Bruce, Tara Para Educator
Bruhn, Matthew Physical Education Teacher
Brus, Debra Third Grade Teacher
Bryant, Kelli FNS Cashier I
Bryant-Pemberton, Machelle Juvenile Court Liaison
Buchman, Kailynn Special Education Teacher
Bucklaw, Timothy Physical Education Teacher
Buckley, Shannon Math Teacher
Budka, Michael Physical Education Teacher
Buechel, Julie Counselor
Buening, Rebecca Language Arts Teacher
Buettner, Shawn Science Teacher
Bull, Ashley Para Educator
Burchard, Heidi First Grade Teacher
Burgess, Carl Para Educator
Burke, Amber Special Education Teacher
Burkhart, Susan Language Arts Teacher
Burlingame, Daniel Associate Director - Operations
Burney, Sarah Para Educator
Burns, Ashley FNS Cashier II
Burns, Megan Special Education Teacher
Burr, Sarah Accounts Payable Manager
Burrage, Charlesetter FNS Worker
Burrell, Latoya Para Educator
Burroughs, Donna First Grade Teacher
Bush, Emily Math Teacher
Butcher, Kelli Head Custodian
Butcher, Sara TLCS Technology Innovator
Butler, Rolanda Special Education Teacher
Butler, Willie Building & Grounds Worker
Butz, Cheryl Special Education Teacher
Byers, Ceejay Para Educator
Byrne, Elaine Professional Secretary 12 Months
Cabel, Wayne Counselor
Cain, Melissa FNS Cook
Caldwell, Darrell Garage Technician/Team Leader
Calhoun, Stephanie Kindergarten Teacher
Callaway, Marshall Social Studies Teacher
Cameron, Lauren Second Grade Teacher
Campbell, Beth Professional Secretary 10.5 Months
Campbell, Michelle Science Teacher
Canright, Abigail Special Education Teacher
Capper, Connie Fourth Grade Teacher
Capper, Kaitlynn Para Educator
Carbonneau, Mark Fourth Grade Teacher
Carius-Strahl, Julie Para Educator
Carl, Peggy Para Educator
Carlin, Taren Special Education Teacher
Carlson, Bridget Special Education Teacher
Carlson, Laura Para Educator
Carlson, Lina Para Educator
Carlson, Mary Para Educator
Carlson, Stefanie Fourth Grade Teacher
Carminati, Thia At-Risk Diversion Teacher
Carpenter, Travis Language Arts Teacher
Carr, Kendall , Para Educator
Carr, Matthew Campus Supervisor
Carr, Nora Language Arts Teacher
Carrillo, Bianca Para Educator
Carrillo, Tammy Custodian
Carstens, Amanda Para Educator
Carstens, Colin Math Teacher
Carstens, Katherine First Grade Teacher
Cartee, Christopher Diversion Teacher
Cartee, Georgia Science Teacher
Carter, Ella FNS Worker
Carter, Laura Art Teacher
Carter, Leana Art Teacher
Carter, Mitchell , , Instrumental Music Teacher
Carter, Regina FNS Worker
Carter-Fischlein, Sandra Para Educator
Cartwright, Kimberly Special Education Teacher
Case, Thomas Physical Education Teacher
Cash, Wendy Para Educator
Casillas, Michele Special Education Teacher
Casillas, Sharon , Student Support Liaison: Gear Up
Cassatt, Viola Para Educator
Castagnoli, Cathy FNS Worker
Castaneda, Alemaris Para Educator
Castel, Melissa Para Educator
Castelluccio, Elizabeth World Language Teacher
Caulkins, Kendra Life Skills/Student Service Coach
Cavazos, Laura , ESL Teacher
Cavazos, Melissa Para Educator
Cebuhar, Shannon Professional Secretary 10.5 Months
Centeno, Nelida Para Educator
Chalupa, Tracy FNS Cashier II
Chapman, Amanda Fifth Grade Teacher
Chappell, Jordan ESL Teacher
Chavarria, Steven Custodian
Chavera, Ericka Kindergarten Teacher
Chelf, Jay Principal
Chesnutt, Maribeth Para Educator
Chester, Laura Science Teacher
Child, Shannan Counselor
Childe, Cindra Para Educator
Choate, Katherine C First Grade Teacher
Choate, Katherine L Language Arts Teacher
Christensen, Amanda Third Grade Teacher
Christensen, Chad Fifth Grade Teacher
Christensen, Michelle Special Education Teacher
Christenson, Brittany FNS Worker
Christian, Elizabeth Language Arts Teacher
Cielecki, Tamara Para Educator
Cirian, Michelle FNS Cook-in-Charge
Claeys, Steven Special Education Resource Teacher
Clapp, Allison Special Education Teacher
Clark, Anna Para Educator
Clark, Janine Para Educator
Clark, Patricia , Custodian
Clayton, Amy Exceptional Education Specialist
Colberg, Krista Exceptional Education Specialist
Cole, Michael Campus Supervisor
Collins, Candace Kindergarten Teacher
Collins, Catrina Para Educator
Collins, Michelle Second Grade Teacher
Columbia, Cody LIS Tech Support
Comandatore, Morgan Para Educator
Comba, Catrina Para Educator
Comstock, Sara Kindergarten Teacher
Conaway, Melissa Lead Custodian
Conger, Kevin Gateway to Technology Teacher
Conklin, Donna FNS Worker
Conner, Barbie Para Educator
Conner, Jacob Industrial Technology Teacher
Conrad, Tammy Associate Principal
Conroy, Christine Professional Secretary 12 Months
Contois, Michelle Para Educator
Cook, Barbara Para Educator
Cook, Janelle Special Education Teacher
Cook, Sandi Third Grade Teacher
Cook, Spencer Campus Supervisor
Cook, Teresa Professional Secretary 12 Months
Cook, Terry Para Educator
Cook-Cawiezell, Deborah FNS Worker
Coon, Linda FNS Worker
Coons, Carrie Para Educator
Coonts, Debra Professional Secretary 10.5 Months
Cooper, Craig Special Education Teacher
Cooper, Katelynn Student Support Liaison
Cooper, Krista Special Education Teacher
Corbin, Marianne Program Director - Secondary Curriculum
Cordts, Nichole First Grade Teacher
Corman, Jeffery Language Arts Teacher
Cornell, Leigh TLCS Elementary Innovator
Cornick, Lindsay Special Education Teacher
Cornwell, Lori , Talented & Gifted Teacher
Correthers, Mary Board Secretary
Corrouthers, Emma Para Educator
Costas, Rebecca School Nurse
Costello, Amelia LIS Technology Specialist
Costello-Smith, Robin Special Education Teacher
Couch, Edward Custodian
Couch, Kristi Media Specialist
Couch, Sharon FNS Cashier II
Coulter, Nichole Special Education Teacher
Courtney, Michael Social Studies Teacher
Cousins, Aaron Social Studies Teacher
Cousins, Heather TLCS High School Innovator
Covey, Dawn Para Educator
Cox, Cynthia Language Arts Teacher
Cox, Lindsey Para Educator
Cox, Mary Para Educator
Cox, Melissa Title I Teacher
Cox, Victoria Media Specialist
Coyne-Logan, Christine Social Studies Teacher
Cozzens, Terra Professional Secretary 10.5 Months
Crandall, James Math Teacher
Crane, Michael Physical Education Teacher
Cravens, Amber Fourth Grade Teacher
Crecelius, Amanda Special Education Teacher
Crecelius, Dawn Para Educator
Creighton, Adam Physical Education Teacher
Creighton, Amanda Student Support Liaison
Crews, Lisa Accounting Specialist
Crosby, Kimberly Fourth Grade Teacher
Crosley, Lisa Professional Secretary 10.5 Months
Cross, Jenee Family/Consumer ScienceTeacher
Crouse, Iris FNS Cook
Cumberworth, Leslie ESL Teacher
Curren, Debra Third Grade Teacher
Currier, Patricia Professional Secretary 12 Months
Curtis, Jason Physical Education Teacher
Cutkomp, McKenzie First Grade Teacher
Dadaian, Lydia Jo Para Educator
Dailey, John Social Studies Teacher
Daily, Kathryn FNS Worker
Dale, Richard Lead Custodian
Dalton, Jesse HVAC Specialist
Danielson, Travonne Media Specialist
Darland, Douglas Science Teacher
Dash, Lisa Para Educator
David, Brian Family/Consumer Science Teacher
Davis Jr, Anthony Student Support Liaison
Davis, Christina Special Education Teacher
Davis, Debra Custodian
Davis, Ellen School Nurse
Davis, Jennifer Special Education Teacher
Davis, Kristi Kindergarten Teacher
Davisson, Sara Special Education Teacher
Dawson, Jessica Vocal Music Teacher
Dawson, Megan FNS Head Cook
Dawson-Pfiffner, Chanel Para Educator
Day, Dale Special Education Teacher
Day-Meeker, Amber TLCS Lead Support
DeAnda, Jesse Custodian
Dearborn, Alexandre Special Education Teacher
Dearborn, Stephen Custodian
Deater, Amanda Special Education Teacher
Decker, Jeffrey Para Educator
DeCook, James Special Education Teacher
DeCook, Lora Second Grade Teacher
DeCosta, Nancy Professional Secretary 12 Months
DeDecker, Carly Second Grade Teacher
DeFauw, Nikki Grant Writing & Development Specialist
Deffenbaugh, Mark Para Educator
Defoe, Debbie Lead Custodian
DeFoe, Nathaniel Social Studies Teacher
DeForest, Laura Para Edcuator
Deihs, Katherine Special Education Teacher
DeLaere, Sara Preschool Teacher
DeLaMar, Kara Special Education Teacher
Deleon, Robert Custodian
Delp, Adam Social Studies Teacher
Delzell, Lisa Third Grade Teacher
DeMeyer, Jeanne Para Educator
Denger, Andrea Special Education Teacher
Dennis, Donovan Campus Supervisor
Dennis, Meredith AVID Coach
Derooi, Joseph TLCS STEM Innovator
DeSmith, Jennifer Professional Secretary 10.5 Months
Determan, Megan Fourth Grade Teacher
DeVilbiss, Jamie Fifth Grade Teacher
DeWitt, Wendy Para Educator
Diaz, Melissa Counselor
Dickinson-Valle, Alice Para Educator
Dierickx, Mitchel First Grade Teacher
Dietz, Jeffrey Business Teacher
DiGioia, Nicholas Art Teacher
Dillie, Jennifer Reading Teacher
Dillie, Nanette FNS Head Cook
Dillon, Summer Para Educator
DiLorenzo, Donovan Special Education Teacher
Dinville, Nicole ESL Teacher
Dippel, Megan Para Educator
Dircks, Kirstie Para Educator
Dircks, Mary Elizabeth Second Grade Teacher
Dismer, Wayne TLCS Induction Innovator
Ditch, Julie HR Generalist
Ditzman, Christina Para Educator
Dixon, Jennifer Counselor
Dobbels, Coni Food Service Manager
Dobesh, Ann Special Education Teacher
Dodd, Angela Para Educator
Dodds, Lori Fifth Grade Teacher
Dohrmann, Jina FNS Worker (Bakery)
Dohrn, Tory Counselor
Dolan, Barry MIS Technician
Dolan, Maureen Kindergarten Teacher
Dolleslager, Devin Special Education Teacher
Donahue, Gina Second Grade Teacher
Dooling, Casey Para Educator
Dorethy, Teresa Math Teacher
Dorgan, Tracy Head Custodian
Dorsey, Kimberly Exceptional Education Specialist
Dose, Benjamin Student Support Liaison
Douglas, Jason Media Specialist
Douglas, Pamela Health Teacher
Douthart, Steven Special Education Teacher
Downs, Susan Special Education Program Director
Drahozal, Angela Para Educator
Drapeaux, Kelly Student Support Liaison
Drapeaux, Laken Para Educator
Driscoll, Alexandria Para Educator
Driscoll, Benjamin Principal
Driscoll, Charles Associate Principal
Driscoll, Jenna First Grade Teacher
Droessler, Debra Para Educator
Droessler, Teresa Para Educator
Droessler-Vens, Connie Special Education Teacher
Drummond, Rebecca Administrative Assistant (TLCS Office)
Ducey, Stefanie Fourth Grade Teacher
Duffee, Crystal Para Educator
Duffy, Alexandra First Grade Teacher
Dugan, Kelly Fifth Grade Teacher
Duncan, Jessica Special Education Teacher
Dunham, Nancy Fourth Grade Teacher
Dunker, Timothy Lead Custodian
Dunn, Wendy Para Educator
Dunteman, Debra Para Educator
Dupont, Lori Third Grade Teacher
Duranleau, Simonne Para Educator
Durham, Lindsey Fifth Grade Teacher
Dutton, Matthew Para Educator
Duvall, Max Social Studies Teacher
Dykstra, Morgan Special Education Teacher
Dykstra, Shawn Math Teacher
Eagle, Rhonda Special Education Teacher
Easley, Carlene , , Instrumental Music Teacher
Eastman, Corey Campus Supervisor
Easton, Jennifer Second Grade Teacher
Eaton, Betty Para Educator
Ebener, Jessica Preschool Teacher
Ebener, Sarah Language Arts Teacher
Ebert, Chelsea Preschool Teacher
Echols, Stephen Para Educator
Edmunds, Kathy Para Educator
Edwards, Julaine Para Educator
Edwards, Laurie First Grade Teacher
Edwards, Richard Special Education Teacher
Edwards, Ronnisha FNS Worker
Edwards, Victoria JB Young Opportunity Center Building Coordinator
Eechaute-Lopez, Annette Art Teacher
Egel, Garet Program Administrator
Ehlers, Christina Fourth Grade Teacher
Ehlers, Sheila Fifth Grade Teacher
Ehlinger, Brian Associate Principal
Ehrecke, Cassandra Counselor
Ehrecke, Linda First Grade Teacher
Ekstrand, Kelli Title I Interventionist
Ekstrom, Gina District Head Nurse
Eldredge, Jerrilea FNS Worker
Elkhatib, Etaf Special Education Teacher
Elkins, Lori Para Educator/Job Coach
Elledge, Kendra Instrumental Music Teacher
Ellingsworth, Barbara Kindergarten Teacher
Ellingsworth, Marcia Para Educator
Elliott, Judy Para Educator
Elliott, Mitchell Fifth Grade Teacher
Ellis, Scott Carpenter
Elmore, Brenda Para Educator
Emery, Courtney Para Educator
Endris, Alisia Fourth Grade Teacher
Engels, Laura Vocal Music Teacher
Engler, Trinity Third Grade Teacher
English, Holly Physical Education Teacher
Engstler, Sara Fifth Grade Teacher
Epping, Mary Language Arts Teacher
Erickson, Michelle Second Grade Teacher
Erskine, Jaime Para Educator
Erskine, Petra Head Cook
Etheridge, Amber Para Educator
Evans, Beth Federal Programs Specialist
Evans, Courtney Reading Instruction Coach
Evans, Judith SIS Specialist
Evans, Julia Family/Consumer Science Teacher
Ewing, Robin Para Educator
Fah, Cara TLCS Intermediate Innovator
Fahrenkrog, Dawn Third Grade Teacher
Fahrenkrog, Robert Carpenter
Farley, Julie Professional Secretary 10.5 Months
Farooqui, Sophia Special Education Teacher
Farrell, Anne Para Educator
Farren, Ronita Para Educator
Faudel, Ashley Para Educator
Faulkner, Stacey Special Education Teacher
Feddersen, Rebecca Para Educator
Felix, Teri Kindergarten Teacher
Feltenz, Haley Special Education Teacher
Felts, Ashley Special Education Teacher
Felts, Kathleen Fourth Grade Teacher
Fields, Jeffrey Lead Custodian
Fier, Catherine , School Nurse
Fiers, Jennifer Special Education Teacher
Figg, Lynn Industrial Technology Teacher
Finch, Erik Para Educator
Finkeldei, Kimberly Kindergarten Teacher
Finn, Laura Principal
Finn, Makenzie Special Education Teacher
Finn, Van Patrick Physical Education Teacher
Firrell, Heather Professional Secretary 10.5 Months
Fisher, Nathan Physical Education Teacher
Fitch, Patricia FNS Cook-in-Charge
Fitzpatrick, Breanna Fifth Grade Teacher
Flaherty, Daniel Social Studies Teacher
Flaherty, Joseph Social Studies Teacher
Flatley, Amber Para Educator
Fleischman, Judy FNS Worker
Fleming-Wiegand, Judith Second Grade Teacher
Flesburg, Samuel Social Studies Teacher
Flick, Lynn Family/Consumer Science Teacher
Flockhart, Jennifer Special Education Teacher
Flynn, Anne Reading Intervention Specialist
Flynn, Jon Principal
Flynn, Kristin Language Arts Teacher
Flynn, Laura Fifth Grade Teacher
Flynn, Paul D Temporary Contracted
Foelske, Andrew Physical Education Teacher
Foelske, Jacklynn Title I Interventionist
Foglesong, Tifini Media Specialist
Foley, Alison , ESL Teacher
Foley, Michele Fifth Grade Teacher
Foley-Sharp, Kimberly TLCS Technology Innovator
Folland, Brittney Para Educator
Fondren, Patricia At Risk Teacher
Foran, Daebriana Para Educator
Forari, Melissa Physical Education Teacher
Ford, Benjamin Student Support Liaison
Ford, Roxanne FNS Worker
Ford, Sandra FNS Cashier I
Ford, Shaney OST Specialist
Ford, Teriona Para Educator
Forrest, Mary Para Educator
Forrest, Olivia Student Support Liaison
Forsyth, Denise Para Educator
Forsyth, Stephanie First Grade Teacher
Foster, Kathleen FNS Cashier I
Fox, Kyle Physical Education Teacher
Frahm, Mindy Para Educator
France, Heather Language Arts Teacher
Franco, Kelly FNS Baker II (Bakery)
Frandsen, Rebecca Child Care Vocational Teacher
Frank, Karri Special Education Teacher
Franken, Joel , , Art Teacher (CAA)
Franzenburg, Jason Industrial Technology Teacher
Frederiksen, Joseph Family/Consumer Science Teacher
Freeman, Windell Para Educator
Freemole, Timothy Para Educator
French, Lori Second Grade Teacher
Friedrich, Deb Professional Secretary 10.5 Months
Friedrich, Kimberly Para Educator
Frost, Ann Counselor
Frye, Samantha Preschool Teacher
Fuller, Alicia Kindergarten Teacher
Fuller, Steven Student Support Liaison
Funderburk, Melissa Kindergarten Teacher
Funte, Tasha FNS Cook-in-Charge
Furlong, Katie Kindergarten Teacher
Gaertnier, Janice Para Educator
Gamble, David Fifth Grade Teacher
Gann, Todd World Language Teacher
Gans, Heather Fifth Grade Teacher
Ganzer, Jed Special Education Teacher
Garcia, Juanita Para Educator
Garland, Jan Fifth Grade Teacher
Garnica, Jeffrey Head Custodian
Garnica, Mackenzie Science Teacher
Garnica, Michael Principal
Garnica, Tonya Professional Secretary 10.5 Months
Garnica-Booth, Marcia Professional Secretary 10.5 Months
Garvin, Sue Kindergarten Teacher
Garza, Haileigh Para Educator
Gascho, Jessica Math Teacher
Gassman, Stacey Second Grade Teacher
Gassner, Suzanne (Shifra) Science Teacher
Gates-Long, Jessica Vocal Music Teacher
Gaul, Craig Para Educator
Gay, Denzel Student Support Liaison
Geerts, Deanna Para Educator
Geerts, Randy Industrial Technology Teacher
Gehret, Erin Science Teacher
Gellerstedt, Julia At Risk Teacher
George, Stacey FNS Cashier II
George, Tammy FNS Head Cook
George-Dowd, Linda Vocal Music Teacher
Germain, Nancy Para Educator
Gibbs, Benjamin Counselor
Gibbs, Patty Counselor
Gibbs, Shannon TLCS Elementary Innovator
Gieselman, Stephanie Language Arts Teacher
Gill, Tammie FNS Cook-in-Charge
Gillette, Nichol Art Teacher
Gilliland, Heidi Principal
Gillund, Kelley Physical Education Teacher
Gingerich, Hailey Fifth Grade Teacher
Gisel, Colin Business Teacher
Glembine, Lauree Fifth Grade Teacher
Glover, Sara Kindergarten Teacher
Gluck, Timothy Attendance Coach
Gluesing, Alyssa Kindergarten Teacher
Goddard, James Principal
Goddard, Lindsay Language Arts Teacher
Godke, Shelli HR Generalist
Goering, April Fourth Grade Teacher
Goethe, Carla Kindergarten Teacher
Goethe, Zachary Lead Custodian
Goettsch, Nathan Para Educator
Goins, Gary Second Grade Teacher
Goldermann, Carol Reading Intervention Specialist
Goldstone, Erica Director - HR/Equity
Goltry, Laura Special Education Teacher
Gomez, Monique Special Education Teacher
Gonzales, Amy Para Educator
Gonzales, Gene Physical Education Teacher
Gonzalez, Jennifer Para Educator
Gonzalez, Maria (Mary) Para Educator
Gonzalez, Ruben Para Educator
Gordon, Karen Student Support Liaison
Gosse, Lindsey Math Teacher
Gott, Sara Principal
Goudy, Shelby Para Educator
Graap, Karen Cashier III
Graap, Ryan Industrial Technology Teacher
Graap, Stephanie Fourth Grade Teacher
Graham, Mary Second Grade Teacher
Gravel, Brian Special Education Teacher
Gravert, Kimberlee Kindergarten Teacher
Gray, Allison Second Grade Teacher
Gray, Constance Special Education Teacher
Gray, Jennifer Special Education Teacher
Green, Derek Para Educator
Green, Rebecca Language Arts Teacher
Green, Thomas Principal
Greenwood, Patricia Second Grade Teacher
Grothus, Sarah Professional Secretary 10.5 months
Grothusen, Elizabeth Third Grade Teacher
Grubbs, Jackson Para Educator
Grzyb, Ayumi FNS Cook-in-Charge
Guerin, Jason Special Education Teacher
Guetzko, Margaret , Spanish Teacher
Guffey, Diane Para Educator
Guile, Robert Lead Custodian
Guilliams, Danielle Special Education Teacher
Gunn, Kevin Art Teacher
Guttmann, Laura Second Grade Teacher
Guy, Corri Director - Curriculum/Staff Dev